47

EASTPARK

Autor(i)
Milan Baran
Miesto/lokalita
Pod Furčou, 04022 Dargovských hrdinov, Slovakia
Odhadovaná cena
100 000
EASTPARK

Priestor medzi Prešovskou cestou a sídliskom Dargovských hrdinov v Košiciach, tvorí bujná zeleň, ktorá v súčasnosti nemá pre obyvateľov mesta a hlavne sídliska žiadnu funkciu. Tieto priestory navštevujú bezdomovci, ktorí si tam začínajú stavať obydlia. Koncentrácia obyvateľov sídliska je vysoká, no miest, kde by mohol človek relaxovať pripadne zašportovať je už menej.
Myslím si, že tento priestor by bolo vhodne využiť ako park. Veľa zelene (upravenej), trávnik, lavičky, chodníky a spevnené plochy pre rôzne športy. Súčasťou parku by mala byť plocha s prekážkami pre street športy ako je skateboarding , in-line korčulovanie, bmx atď. Tak isto streetbalové ihrisko, a fitness preliezky na cvičenie, ktoré sú súčasťou parkov a pláží na celom svete. Eastpark by mal slúžiť ľudom všetkých vekových kategórií, športovcom aj nešportovcom, každý kto ma rád pobyt na čerstvom vzduchu. Nemala by tam chýbať kaviareň, prípadne nejaký stánok s občerstvením a pod.
Neoddeliteľnou funkciou tohto parku by bolo prepojenie “Furčanov“ s mestom, keďže cesta z parku do centra nemá viac ako 2,5 km. Človeku na bicykli to môže trvať cca 10 – 15 minút.
V návrhu sa počíta s “vyhliadkami“ na svahoch, kde by si mohli ľudia vychutnávať výhľad na mesto a kde by boli umiestnené panoramatické fotografie s popisom významných stavieb a miest v Košiciach.

Poloha na mape

comments powered by Disqus