27

Používajte svoje hlavy!

Autor(i)
Tomáš Szabari
Miesto/lokalita
Trieda armádného generála Ludvíka Svobodu, 04022 Dargovských hrdinov, Slovenská republika
Používajte svoje hlavy!

Tento podnet je viac menej atypický. Nenavrhujem v ňom niečo, čo by sa malo urobiť, ale niečo, čo by sa robiť nemalo. Dúfam, že aj týmto postupom podnietim ľudí k „používaniu svojich hláv“ a tvorbe krajšieho mesta.

  1. Najvtipnejšie zateplený panelák, aký som zatiaľ videl. Farebnosť našich sídlisk je už osobitná téma, o ktorej by sa dala napísať celá kniha, asi tragikomédia.
  2. Reklamy na budovách, nie nová myšlienka v zásahoch. Málo ľuďom sa páčili staré paneláky, avšak pri pohľadoch na budovy posiate reklamnými plochami sa pýtam, či ten starý pohľad predsa len nebol krajší.
  3. Prechod pre chodcov ako vtip. Tento sa im ozaj vydaril (a dokonca sa dostal aj do miestnych novín).
  4. Ďalší prechod končiaci nikde. Aspoň, že chodci boli takí šikovní, že si k nemu od zastávky vychodili cestičku.
  5. Zastávka z predchádzajúceho bodu. Dostať sa na ňu z chodníka je problém, ešte väčší pre vozíčkarov. A najväčší problém je ten, že zastávka bola zrekonštruovaná len nedávno. Ďalšia zastávka je typická zastávka na Furči, vozíčkarom neprístupná, vyvýšená na nezmyselnom podstavci.
  6. Sídliskové prešľapy: schody končiace priamo na ceste, chodník prerušený žľabom v pozadí so schodmi, rozmerovo navrhnutých pre priemerný krok trpaslíka a ďalší neestetický fenomén našich sídlisk, vychodené cestičky.

Poloha na mape

comments powered by Disqus