51

Revitalizácia parku v blízkosti nemocnice L. Pasteura Košice

Autor(i)
Bc. Rastislav Lakatoš, Bc. Róbert Leško, Bc. Peter Michľovič
Ateliér
Technická Univerzita Košice, Stavebná fakulta
Miesto/lokalita
Ondavská 448/3, 04011 Košice - Západ, Slovenská republika
Odhadovaná cena
3 000 €
Revitalizácia parku v blízkosti nemocnice L. Pasteura Košice

Každý Košičan určite aspoň raz navštívil budovu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Je neoddeliteľnou súčasťou života všetkých Košičanov. Budova sa začala stavať na prelome 60. a 70. rokov minulého storočia.
Spolu s monoblokom polikliniky bolo vybudované aj vstupné priestranstvo. Tvorili ho oceľo-drevené lavičky, betónové kvetináče s mestskou zeleňou a veľké spevnené plochy. V takejto podobe sa dochovalo až do dnes. Avšak podpísal sa tu zub času a aj končiaci študenti medicíny. Počas celej doby od dokončenia stavby až do dnes neprebehla žiadna rekonštrukcia tohto priestranstva. Chodníky popraskali, lavičky sú zdevastované, ozdobná zeleň už dávno nespĺňa svoju funkciu.
Preto sme sa rozhodli tento priestor revitalizovať, oživiť a vytvoriť priestor, ktorý aspoň v malej miere skrášli dnes už šedivú a ničím nezaujímavú plochu.
Novovytvorený celok by mali tvoriť trávnaté plochy, zoskupenia farebných kvetov, okrasné dreviny, lomové kamene a relaxačné sedenie.
Aj priestor pred nemocnicou vie byť pekný a dokáže zlepšiť náladu či pacientom, personálu alebo len tak okoloidúcim ľuďom.

Poloha na mape

comments powered by Disqus